Koncert z klimatem

Z wielkim uznaniem został przyjęty koncert pod nazwą „Koncert z klimatem”, który wykonała Radomska Orkiestra Kameralna. Wydarzenie, podczas którego Radomianie mogli usłyszeć największe przeboje muzyki klasycznej, miało na celu promocję projektu LIFE RADOMKLIMA wśród radomskich seniorów. Starszych mieszkańców Radomia powitał Pan Prezydent - Radosław Witkowski, który opowiedział o szczegółach realizacji w/w projektu oraz zaprosił do obejrzenia filmu ukazującego potrzebę przeciwdziałania negatywnym skutkom klimatycznym w naszym mieście.

 

Radom jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które zajmie się kompleksowo problemem spowolnienia spływu wód deszczowych w ramach przystosowania do zmian klimatu. Projekt LIFE RadomKlima, ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców Radomia poprzez generowanie korzystnego mikroklimatu w przestrzeni miejskiej dzięki budowie zielonej i błękitnej infrastruktury.


Promocja projektu została skierowana do starszej publiczności, gdyż to zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców tej grupy wiekowej są najbardziej narażone na negatywne skutki ekstremalnych zjawisk klimatycznych, głównie ze względu na wzrost ryzyka nasilenia się chorób układu krążenia czy układu oddechowego. Grupami szczególnie narażonymi są osoby starsze po 65-tym roku życia, przewlekle chorzy oraz dzieci.

 

zobacz więcej zdjęć >>