Miło nam poinformować, iż Radom przyjął zaproszenie od wiodącego europejskiego zespołu naukowców – RESIN do wzięcia udziału w projekcie z zakresu wspierania decyzyjności w miastach wdrażających rozwiązania wzmacniające odporność na zmiany klimatyczne. Oprócz głównych miast, które są także partnerami projektu, została utworzona druga grupa, która weźmie udział w projekcie jako tak zwane ‘Miasta 2-iego poziomu’. Radom znalazł się pośród takich miast jak: Padwa, Wilno, Rejkiawik, Strasburg, Newcastle, Lahti, Ateny czy Londyn.
Wiodące szkolenia
‘Miasta 2-iego poziomu’ będą pierwszymi beneficjentami produktów projektu.
Narzędzia i strategie opracowane w ramach projektu będą udostępniane w tychże miastach w wybranych lokalnie warsztatach szkoleniowych.
Zasoby i narzędzia opracowane w pilotażowy i wspierający sposób przez grupę ‘Miast 1-ego poziomu’ zostaną uruchomione w wybranych szkoleniach, gdzie polityczni decydenci oraz pracownicy urzędu z grupy ‘miast 2-iego poziomu’ zostaną zaproszeni do lokalnych interaktywnych warsztatów.
Oprócz osobistego doskonalenia zawodowego, uczestnicy grupy ‘miast 2-iego poziomu’ otrzymają materiały do wykorzystania w rozwoju swoich własnych, lokalnych działań adaptacyjnych.
Koło udostępniania wiedzy oraz aktywnej nauki
Połączenie głównych miast oraz grupy ‘miast 2-iego poziomu’ będą stanowiły grono uczestników ‘Koła udostępniania wiedzy oraz aktywnej nauki’.
W trakcie wymienionych warsztatów miasta uczestniczące będą wymieniać oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem.
Miasta stojące w obliczu wspólnych wyzwań oraz odznaczające się podobnymi cechami będą działać w ścisłej współpracy oraz brać udział w zróżnicowanych grupowo interakcjach.