4 czerwca 2022 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć stacjonarnie w zorganizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Dniu Informacyjnym LIFE 2022. Organizacja tego wydarzenia zbiegła się w czasie również z obchodami jubileuszu 30-lecia powstania Programu LIFE. W uroczystości uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński oraz wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski, którzy podkreślali szczególny charakter Programu LIFE i unikalną możliwość współfinansowania polskich projektów ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kierownik Sektora Przyroda w Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA) przedstawiła zasady aplikowania o środki Programu do CINEA. Podczas spotkania przedstawiono także nagranie wypowiedzi Angelo Salsi – Dyrektora Departamentu LIFE i Eko-innowacji CIP w Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA) – w którym podsumował krótko ostatnie 30 lat funkcjonowania Programu LIFE. Prezentację na temat roli NFOŚiGW we wdrażaniu Programu LIFE przedstawił kierownik Wydziału LIFE w NFOŚiGW i szef Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE – Andrzej Muter. Swoje projekty prezentowali również wybrani beneficjenci Programu LIFE (program wydarzenia poniżej).

Uczestnicy mogli zapoznać się z projektami LIFE prezentowanymi na specjalnie przygotowanych stoiskach oraz wymienić doświadczenia z Beneficjentami już realizowanych projektów. Wydarzenie stanowiło także platformę do dyskusji na temat pomysłów na realizację projektów ze specjalistami Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE.

Nagranie z transmisji Dnia Informacyjnego LIFE 2022 jest dostępne pod wskazanym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=RZxvzOQjlmg

 

Program wydarzenia >

 

Zdjęcia: Źródło własne

zdjęcie 1

 

ls2